Brány do pekla

4. června 2014 v 9:09 | Dája (Yoshikuni Ayumu) |  bloguju
Ahojky, chtěla bych se podělit o článek, který jsem zveřejnila na Nabloguj světu ... zde

Na světě existují spousta míst jak se dostat do pekla, jedná se o jakési brány. Jsou to jakési portály, ústí pekla. Jeskyně, sopky, hladiny moře, to mohou vše být vstupy do pekla. Jsou to legendy o podsvětí?
V srdci Nikaragui, se nachází sopka Masayja, známe jí i pod jménem Ústí do pekla, je tak hromná, že nevíme kam vede. Na hraně kráteru sopky stojí kříž, který značí tajemnou historii sopky. Láva vykutala v jeskyních chodby a chodbičky, jsou zajímavé, ale taky tajemné. Pokavaď byste se dostali až ke kráteru, ucejtíte pod nohami jak se oheň hýbe, jak žije přímo pod Vašimi nohami. Dřív se této sopce dokonce obětovávali lidi, ženy, děti atd.
Španělský mnich který se vydal do nitra sopky, vešel tam pouze s krucifixem, šel přímo do kráteru, byl velmi kurážný, uviděl uvnitř ohnivou rokli, a domníval se, že se jedná o pekelnou bránu.
Mnich byl přesvědčen, že se jedná o skutečné peklo, kde lidé trpí za své činy, místo trestu. Mniši tam vztyčili kříž a ještě 500 let zde kříž stojí dále. Je spousta legend o Mesaye. Už starý Řekové o ní mluví i jiné kultury. Všechny zprávy o pekle jsou stále stejné, záhrobí si je stále podobná, ať už to člověk nazývá jakoli. V literatuře a dějinách se stále mluví o pekelné bráně. Různá náboženství, různé kultury, mluví o stejné věci.
Existuje opravdu peklo? Lidé i dnes v 21 století nějak podvědomě ví, či cítí, že peklo prostě je, i když to přímo neřeknou. Někteří lidé tvrdí, že peklo viděli. Existují nebe a i peklo? Je hodně lidí kteří se dostanou na okraj smrti - klinická smrt a podobně, se dostali k branám pekla, někdo zase viděl andělskou bránu, božské světlo atd. (Mám bohužel zkušenost s blízkostí smrti, jako malé dítě jsem se topila a neviděla jsem tunel, ale obrovské světlo, zář, světlo, ale tak emotivně silné, něco co mně mělo opravdu rádo, jako všechna láska světa) … o tom, ale někdy jindy J
Po celá staletí se setkáte o mýtech o peklu, ať už v blízkosti smrti, či výstupy z těla, nebo vize. Je to něco, co je reálné, je to tu už od samotného začátku světa. V pekle nejsou čerti, ale spíše padlé duše. Diť Satan byl Andělem, kteří byl nakonec schozen z nebe za své chování, za pomlouvačnost a našeptávání. Satan v různých překladech znamená našeptávač.
Májové věřili že jeskyně Šibalba je vstupem do pekla. Nachází se v jižní Americe. Májský posvátný spis, mluví o pekle. Někteří lidé, kteří se do jeskyně dostali už ven nevyšli, z máské mytologie víme, že člověk cestou do pekla prochází různými komnatami, člověk měl projít nástrahami. Každý krok do pekla je plný nebezpečí. Uvnitř jeskyně se dá nacházet lidské ostatky. Májové vodili své lidské oběti d vnitř jeskyně a tam je obětovali. Nikdo se ven nedostal.
Egypťané věřili, že duch mrtvého projde dveřmi do pekla. Anduat znamená popis podsvětí, jsou to hieroglyfy, nebo něco tomu podobné.
Je mnoha kultur, mluví se o tom v literatuře, točí se na to filmy, naleznete to úplně všude, jen si neumíme přesně představit co vlastně peklo je. Opravdu peklo asi bude, a je na každým z nás co si pod tím lidé představí, ale tvoří to jakousi hranici po smrti a podle toho nějak podvědomě jednáme, je jedno jestli jste věřící či ne, ale každý to nějak máme v sobě zakořeněné, dobro - nebe, zlo - peklo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Raina Raina | Web | 4. června 2014 v 9:17 | Reagovat

To s tvojí příhodou mě mrzí, ale na druhou stranu můžeme být rádi, že jsi k tomu "světlu" nešla^^
Jinak zajímavý článek. Také jsem zastáncem toho, že mezi nebem a zemí (v tomto případě pod zemí:D) se něco nachází a že v každém příběhu či legendě musí být kousek pravdy. Myslím ale, že toto tajemství se nám odhalí až úplně na konci našeho života.

2 Ronnie Sparks Ronnie Sparks | E-mail | Web | 4. června 2014 v 12:17 | Reagovat

Zajímavý článek, já na peklo nevěřím :-)

3 Kodama Kodama | Web | 5. června 2014 v 10:23 | Reagovat

Já na peklo nevěřím, třebaže se o spiritismus zajímám a nejsem tak racionální jako někteří zarytí ateisté, spíš prověřuju než důveřuju a touto cestou jsem došla k názoru, že většina těch úžasných mýtů o kouzlech, jiných světech a bubácích... Jsou jen mýty. K tomu si ale každý musí vlastní snahou a úsilím dojít sám - kdo chce věřit, věří a nehledá skulinky.

4 Ko Ky Ko Ky | Web | 6. června 2014 v 4:48 | Reagovat

Já na peklo nevěřím z toho důvodů,že mě k tomu nikdo nevedl.Hezky jsi ten článek pojala

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama