Červen 2014

TAG co je v mém tabletu

29. června 2014 v 22:07 | Dája (Yoshikuni Ayumu) |  vlog videa
V sobotu jsme hodně s naším pídou natáčeli, dělali jsme různé TAGY a podobně, zde je můj TAG s názvem Co je v mém tabletu.


Začátek prázdnin a doktoři

29. června 2014 v 22:02 | Dája (Yoshikuni Ayumu) |  deníček
Zítra zase kmitám do práce a celý týden mám i běhání s malým po doktorech, protože se léčí s ADHD u psychologa a také bereme léky a chodí na dětskou psychiatrii, kvůli nemocnému mozečku, potřebujeme to sfouknout, než začnou pořádně prázdniny


Měla bych mít snad v červenci nějaké ty volné dny, snad, ... a když bude dobré počasí tak půjdeme někam na výet a podobně.


to je fotka z natáčení z videa z Random Vlog - z náhodného Tagu venku točilo se ve Skateparku

Už máme prázdniny

29. června 2014 v 21:51 | Dája (Yoshikuni Ayumu) |  deníček
Malej píďa Vlastík právě zdárně dokončil první třídu, měl samozřejmě samé jedničky, a tak za odměnu se jelo do kina na pohádku Jak vycvičit draka 2, šli jsme se ségrou, která zdárně dokončila další ročník hotelovky. Kino si všicni užili, šlo se taky na zmrzku a malý dortík. Včera jsme točili náhodný vlog - random vlog ze Skate Parku v Liberci, malej s vzal koloběžku a šel blbnout, video je už hotové a čeká se jen na nahrání na Youtube.


Pár fotek z mého Instagramu - pralinková horká čokoláda

25. června 2014 v 20:16 | Dája (Yoshikuni Ayumu) |  fotím
Ráno jsem si koupila v automatu na autobusáku MHD tuhle lahůdku horká čokoláda s pralinkou.


automat na teplé dobroty


a je to venku - horká čokoláda s pralinkou


Pár fotek z mého Instagramu

25. června 2014 v 20:13 | Dája (Yoshikuni Ayumu) |  fotím
Moje fotky z instagramu. No co k tomu dodat, že ano :-)


Lego den

23. června 2014 v 10:03 | Dája (Yoshikuni Ayumu) |  deníček
V sobotu jsme zašli na Lego den, který se konal v Liberci v obchodním domě Géčko - Globus, bylo tam spousta her, zábavy a soutěží, malej vyhrál balíčky lega a docela ho to i bavilo :-)
Jak funguje Karma, lze jí změnit? část 1.

19. června 2014 v 12:52 vlog videa

Co je to vlastně Karma?

Karma je čin, je to přírodní zákon příčiny a následku, tzv akce a reakce. Setkáváme se hlavně s touto tématikou v Budhismu a také Hinduismu. Co zasejeme to také sklidíme, takže není to jen v přítmném čase, protože čas jako takový vlastně není, i když to z ní velmi zvláštně, ale vše se opakuje, takže to co jsme udělali v minulé době, v minulém životě to se nám vrátí v budoucím, pokavaď jsme se z chyb nedokázali ponaučit.

Lze Karmu - Karmický dluh změnit? Ano!

Nemusí to, ale být i hned a nemusí znamenat, že všechno bude smazané, ale jste na té nejlepší cestě jak si zajistit blahodárný život v dalším životě. Musíte hodně protrpět, abyste došel poznání.Musíte to odčinit, zaplatit dluhy. Má na to, ale vliv i naše myšlení, protože jsme tím na co myslíme. Neodplácejte, nesuďte, netvořte dál negativní vlivy. Osud je napsán, ale my jsme tím co dělá osud realitou, vše můžeme změnit, jen musíme chtít. Někdy se setkáme s takovými ranami osudu, že už nemáme sílu něco měnit a opravdu si nevíme rady jak dál, existuje jistý proslov, formulace, afirmace jak poprosit o odpuštění.

Je to pouze v ranách osudu, které jsou tak silné, že se bojíme o svůj či něčí život s něčím s čím ani v dobré víře nejsme schopni hnout.


Roboti - výstava v OC FORUM Liberec

15. června 2014 v 20:56 | Dája (Yoshikuni Ayumu) |  deníček
V Libereckým OC FORUM Liberec probýhá malá výstava robotů, vydávají zvuky a hýbou se
Další obrázek mojí snídaně

15. června 2014 v 20:45 | Dája (Yoshikuni Ayumu) |  deníček
snídaně ... kefírové mléko, banán, chleba s kukuřičným máslem, eidemem a rajčaty :-)Návštěva IQ Landia

15. června 2014 v 20:22 | Dája (Yoshikuni Ayumu) |  deníček
Dnes jsme si udělali nádherný výlet do IQ Landie v Liberci, je to obrovské science centrum o vědě a techcnice, jsou tam různé druhy zábavy od sekcí jako je Geo, kde se podíváte pod zemskou kůru, pak je vodní svět ten je asi nejelpší na vyblbnutí, obrovské vodní bublifuky, různé vodní pokusy, je tam pozorování odlivu a přílivu v takom skleněném stojanu nebo nevím jak to nazvat, potom tam jsou různé kvízy, kde třeba musíte kuličku pomocí vodních trysek vytlačit ven a podobně, taky je bezvadný stříkání barevných proudů, zelená červená, atd. pak je tam jakýsi vodopád, kde voda vám vytvoří různé kreslené témata, ať už navolené, nebo si je můžete sami pomocí digi tabletu nakreslit a vodopád Vám je zobrazí. Dopré je taky různé pokusy s elektřinou, je tam transformátor N. Tesly, kde Vám průvodce sekce elektřiny udělá takový pokusy s elektrikou, kde střídavý proud může rozvítit zářivky nad sebou, nebo může vydávat zvuk, tedy zvuk může rytmicky pohybovat s blesky elektriky - proudu. Pak tak je jak funguje elektrická elektrárna, vodní elektrárna větrná, to mně bavilo taky, mířit jakým si obrovským fénem na lopatky která Vám ukazuje, kolik energie dáváte atd. Pak tam je sekce živly, kde si vlezete do takové kabiny a pán Vám ukáže jaké to je při velké vichřici, která dokáže odnášet domy, to máte co se držet ... pak tam je simulace zemětřesení, kde se držíte na takové plošině a pod váma se to celé hýbe a zrychluje to. V sekci člověk jsou různé orgány, kostra člověka, taky můžete skládat člověka, pak tam jsou různé zajímavosti, je tam také rbot, který se objevil ve scifi filmu Já robot, má spoustu funkcí od mluvení po hromadu lidských gest, je tam pak sekce Sexmise, ta je od 12 let nahoru a nebo pro děti jen v doprovodu rodičů, tam se setkáme s pohlavním vývojem člověka, vývojem plodu v děloze, a různé zajémavosti o sexu ... to děti fakt nebre :D


Nahoře pak je sekce vesmír tam si můžete vyzkoušet jaké to je skákat jako kosmonaut na měsíci je tam planetárium, kde se promítají dva filmy buď ve 2D nebo 3D jeden je o evoluci a jeden je o vesmíru. No je tam toho opravdu hodně, ale ta cena je fakt pro mně hodně velká na to, že personál nepříjemný neochotný, který ani vědě nerozumí a polovina věcí mimo provoz.


Šli jme s kamarádkou a jejím synkem, takže kluci si myslím přišli na své :-) a maminky ty aspon pokecaly.Blbnutí u fontánek

14. června 2014 v 23:42 | Dája (Yoshikuni Ayumu) |  deníček
Dnes bylo pěkně hnusně a zase zima a pršelo, ale minulý týden bylo fakt nádherně a my jsme na malé procházce městem, jsme si šli sednout na zmrzku k fontánkám v Liberci za náměstím, jsou tam takové zabudované trysky a tam se dá osvěžit, hodně lidí, malých dětí tam prostě dá nohy a děti vůbec ty se tam máchají celé.Náš malej má vodu rád a vždy měl, rád chodí na koupáky a bazény, vzala jsem našeho psa a chvilku jsme tam pobili, vzniklo pár fotek :-)Omluva všem, myslím na Vás . ... točím Sif film

8. června 2014 v 0:36 | Dája (Yoshikuni Ayumu) |  vlog videa
Ahojky holky, ahojky lidi na blogu cz, mí kamárádi, kamarádky a přátelé, chci se omluvit, že vůbec, ale vůbec nestíhám přidávat věcičky článečky na blog.cz, Nebojte s blogem jsem opravdu nesekla, jen mám dva dny víkend volný a je pěkně a hodně chodíme ven s budulínkem, dnes jsem byla s píďou na fontánkách u Sakury v Liberci suprově se vyblbnul, mám plno fotek, musím to všechno překopat z foťáku do PC a ukázat Vám to.

Ke všemu jsem se i přes nedostatek času dostala k projektu točení Sif filmů, ten kdo neví tak Sif filmy jsou filmy postavené na hře The Sims 2 - The Sims 3, kdo mně zná z blogu holkyhrajouhry.blog.cz, tak tam byli poprvé uveřejněny klipy. Jenže nemůžu se nějak dostat k Youtube účtu (nevím proč), který byl právě pod jménem holky hrajou hry, takže jsem udělala nový blog a nový youtube na tyto filmové hudební projekty Sif. A právě jsem dotočila dva videoklipy. Je to několika hodinová práce pro třeba 5 minutové video, ale Sif filmy mně šíleně baví. je to o tom, že já si vymyslím příběh, udělám postavy, pojmenuji je, každá má svůj charakter, zasazený děj a podle toho točím, zatím nedabované filmy Sif, amlej mně přemlouvá ať dabuji Simíky, tak uvidíme. Každopádně Vám přináším úplnou premiéru videa z příběhu, který ještě musím sepsat a uveřejnit ....

Sasha a Julian jsou 15 leté dvojčata, které zajímá hlavně punková hudba, rádi by prorazili do světa showbiznisu, chtějí natočit klip a prorazit mezi opravdové hvězdy. Podaří se jim to?

zde videoklip.


Aby mi Youtube nezabloklo účet, jak se stalo s mím osobním videoblogem, kde jsem natáčela citáty (bohužel přišla jsem o ně :-(, tak jsem se registrovala na free stránkách, kde je možné si stáhnout zdarma zvukové skladby právě do filmů a podobně, takže by se nemělo stát, že to kreténský youtube bude blokovat účet za porušení autorských práv. Páč na Youtube je mraky nelegálního obsahu od seriálů filmama konče.

Holky jak budu moc zase písnu a oběhnu Vás všechny zlatíčka moje.


"Takový ten pocit"

5. června 2014 v 9:35 | Dája (Yoshikuni Ayumu) |  téma týdne
Takový ten pocit, když všichni kolem Vás někoho mají, manžela, přítele, rodinu, peníze, auto, drahé oblečení a já si pak říkám, kde vlastně jsem, nemám rodiče, nemám přítele, ani manžela, a nejsem ani bohatá, jaký to je asi pocit, mít všechno co člověk chce, mít někoho, kdo za Vámi stojí, kdo Vás má rád a miluje, jaký to je asi mít milující rodiče, co Vás chrání a milují? Nic z toho já neznám, znám jen rány a krutosti, šikana, psychické týraní, chudobu.

Přesto jsem na sebe nějak pyšná, mám práci a bojuji za život ze dne na den, mám sama sebe, sobě musím věřit, abych tady přežila. Přesto je mi smutno.


Tajga žít nebo přežít

4. června 2014 v 9:31 | Dája (Yoshikuni Ayumu) |  bloguju

článek uveřejněn pro nabloguj.svetu.cz

Místo krásné a i dobrodružné, zdálo by se na první pohled, na záběry fotografií, ale jak se tam žije opravdu, když nemáte žádné ochody, internet, nemocnice ani školy, nic co by bylo v blízkosti Vašeho obydlí. Dokázali byste tam žít?
Tajze jsou dodnes muži bráni za lovce, často u obydlí vídáte velké psy, většinou Malamuti, Sibiřské Husky či Samojedi a jim podobné rasy tažných psů, je to logické, slouží jako pracovní plemeno a lidé potřebují jejich pomoc každý den, obyčejný pes z našich obýváků by tam umrzl. Lidé se tam živí na vlastní pěst, všude jsou lesy a sníh, zima bývá velmi silná, dlouhá a tuhá, léto teplé a krátké. Tajga je biom - nachází se v severně posazených místech zeměkoule - Kanada - Aljašská Tajga, a také Ruská Tajga zvaná také jako Sibiř. Lidé tu loví ryby, ale i jinou zvěř, kterou krom potravy využívá pro kožešiny. Máte trochu pocit, že se tam celý svět zpomalil, a nebyla žádná technologie, příjde Vám to neskutečné, jak lidi dokáží žít nádherně a nenásilně v přímém kontaktu z přírodou na tak tvrdém místě. Lidé co tam žijí přírodu ctí a proto také příroda jim je otevřená.

Lidé si tu samy ručně vyrábějí zbraně pro lov, také kánoje a dokonce i vlastní drogerii, repelenty proti komárům, kterých je v ruské Tajze mnoho , lidé si to vyrábějí i mastě a léčivé masti, čaje, ... Musejí si také dělat zásoby jídla, protože zima, tam je opravdu, ale opravdu velká, tvrdá a silná.
Na každém kroku člověka doprovází pes, který pomáhá a pomáhá lovit. Lovci je berou i na lov ryb do svých kánojí, dělají jim i společnost, krom toho že pomáhají.
V horkých dnech bývá v Tajze příliš komárů a tak se chráněj namažou mastí, kterou vyrobí z březové kůry - smoly a rybího oleje. Lidé tu hlavně zpracovávají dřevo,kterého díky jehličnatým stromů je všude opravdu dost. Lidé tu ze dřeva mají kánoje, domy, a také si vyrábí lyže, sáňky a podobně, také zbraně atd. Nemají možnost si jen tak zajet do města a koupit si to, a když mají, nemají na to finance, jsou odkázáni hlavně na své ruce.
Léto v Tajze bývá krátké, ale přesto tak nádherné. Lidé se přes léto chystají hlavně sbírat suroviny, jídlo na zimu a vše si dopředu připravit jak medvěd, či veverky. V létě sbírají oříšky, houby šišky. Šišky se drtí a z nich se dostávají semena, kteří lidé jedí.

Na podzim lidé sbírají hlavně dřevo a plody jako jsou maliny, krátí se dny a lidé musejí hodně pracovat, aby zimu přežili. Na podzim také hodně prší, opravdu hodně, hladiny vody se zvednou a lidé tak mohou do divočiny převážet věci a naopak. Musí si často opravovat sruby a jídlo dávat do dřevěných zásobáren vysoko ve vzduchu, kam na to nepříjdou medvědi, často zničí pastě, kde je návnada. Nebojí se.
V Tajze žijou lišky, medvědi, soby, hromada veverek, jeleni, losy, jezevci atd atd.


Starousedlíků je už málo, protože umírají a mladí se většinou sestěhovávají do měst a obydlených míst, ale pořád přibývá lidí, kteří si Tajgu zamilují tak, že se rozhodnout bydlet v souznění s přírodou daleko od civilizace, jen proto, že života ve městě mají dost, i takový lidé jsou a nemusí to být jen blázni a přírodovědci.


Já bych se určitě jednou na takové místo chtěla podívat. Žít možná i ano, ale sama by to šlo asi těžko J
Zdroj: http://nabloguj.svetu.cz/

Nekoukáš na ulici, kecáš!

4. června 2014 v 9:22 | Dája (Yoshikuni Ayumu) |  bloguju
Ulice je takový ten nekonečný seriál, který běží snad už deset let na Tv Nova, v seriálu se vystřídalo plno lidí - rodin a byli tam různé zvraty a podobně. A teď se dostaneme k tomu co chci napsat. Hned zazní, Ježiš ty koukáš na Ulici, na to já nekoukám. Ulice bože co to je to neznám atd atd a já říkám Nekoukáš na Ulici, kecáš!
Nemyslím tím všechny lidi, ale hodně lidí mí příjde, že se jakoby stydí za to dívat se na nějaký takový seriál, dělají ze sebe často jakoby vzdělanější a vyspělejší, než ty co na to koukají. Já bych se na Ulici klidně podívala, jenže často domů jezdím z práce až ve večerních hodinách a příjdu k večeři, kde zrovna dávají onu Ulici a tak jestli vidím dvacet minut, jsem ráda, ale vůbec by mi nevadilo se podívat na celý dík, kdyby se to stíhalo. Online nekoukám, nemám Voyo nebo jak se tomu říká, a večer sedím zase u svých koníčků, pokavaď psy a dítě usne. Chtěla jsem tím prostě říct, že hodně lidí dělá, že se na to nekouká a přitom u toho sedí a hltá děj za dějem a těší se, kdy to s Nyklovou jebne a podobně.
Myslím, že v televizi vznikli mnohem horší obludnosti než právě seriál Ulice. Nikdy mně nebrala Ordinace v Růžové zahradě, to opravdu ne, ale Ulice je docela svižná, i když nekonečná a laciná. Řekla bych, že to jsou takové polovečerníčky nejen pro dospělé. Můj sedmiletý syn většinou vstává ze židle u večeře, hned jak slyší Ulici, prostě člověka to upoutá nějak chce nechce, že k tomu sedne. A tak prosím, neříkejte všichni, že se na Ulici nedíváte, nebo že nevíte co to je.
Zdroj: http://nabloguj.svetu.cz/

Brány do pekla

4. června 2014 v 9:09 | Dája (Yoshikuni Ayumu) |  bloguju
Ahojky, chtěla bych se podělit o článek, který jsem zveřejnila na Nabloguj světu ... zde

Na světě existují spousta míst jak se dostat do pekla, jedná se o jakési brány. Jsou to jakési portály, ústí pekla. Jeskyně, sopky, hladiny moře, to mohou vše být vstupy do pekla. Jsou to legendy o podsvětí?
V srdci Nikaragui, se nachází sopka Masayja, známe jí i pod jménem Ústí do pekla, je tak hromná, že nevíme kam vede. Na hraně kráteru sopky stojí kříž, který značí tajemnou historii sopky. Láva vykutala v jeskyních chodby a chodbičky, jsou zajímavé, ale taky tajemné. Pokavaď byste se dostali až ke kráteru, ucejtíte pod nohami jak se oheň hýbe, jak žije přímo pod Vašimi nohami. Dřív se této sopce dokonce obětovávali lidi, ženy, děti atd.
Španělský mnich který se vydal do nitra sopky, vešel tam pouze s krucifixem, šel přímo do kráteru, byl velmi kurážný, uviděl uvnitř ohnivou rokli, a domníval se, že se jedná o pekelnou bránu.
Mnich byl přesvědčen, že se jedná o skutečné peklo, kde lidé trpí za své činy, místo trestu. Mniši tam vztyčili kříž a ještě 500 let zde kříž stojí dále. Je spousta legend o Mesaye. Už starý Řekové o ní mluví i jiné kultury. Všechny zprávy o pekle jsou stále stejné, záhrobí si je stále podobná, ať už to člověk nazývá jakoli. V literatuře a dějinách se stále mluví o pekelné bráně. Různá náboženství, různé kultury, mluví o stejné věci.
Existuje opravdu peklo? Lidé i dnes v 21 století nějak podvědomě ví, či cítí, že peklo prostě je, i když to přímo neřeknou. Někteří lidé tvrdí, že peklo viděli. Existují nebe a i peklo? Je hodně lidí kteří se dostanou na okraj smrti - klinická smrt a podobně, se dostali k branám pekla, někdo zase viděl andělskou bránu, božské světlo atd. (Mám bohužel zkušenost s blízkostí smrti, jako malé dítě jsem se topila a neviděla jsem tunel, ale obrovské světlo, zář, světlo, ale tak emotivně silné, něco co mně mělo opravdu rádo, jako všechna láska světa) … o tom, ale někdy jindy J
Po celá staletí se setkáte o mýtech o peklu, ať už v blízkosti smrti, či výstupy z těla, nebo vize. Je to něco, co je reálné, je to tu už od samotného začátku světa. V pekle nejsou čerti, ale spíše padlé duše. Diť Satan byl Andělem, kteří byl nakonec schozen z nebe za své chování, za pomlouvačnost a našeptávání. Satan v různých překladech znamená našeptávač.
Májové věřili že jeskyně Šibalba je vstupem do pekla. Nachází se v jižní Americe. Májský posvátný spis, mluví o pekle. Někteří lidé, kteří se do jeskyně dostali už ven nevyšli, z máské mytologie víme, že člověk cestou do pekla prochází různými komnatami, člověk měl projít nástrahami. Každý krok do pekla je plný nebezpečí. Uvnitř jeskyně se dá nacházet lidské ostatky. Májové vodili své lidské oběti d vnitř jeskyně a tam je obětovali. Nikdo se ven nedostal.
Egypťané věřili, že duch mrtvého projde dveřmi do pekla. Anduat znamená popis podsvětí, jsou to hieroglyfy, nebo něco tomu podobné.
Je mnoha kultur, mluví se o tom v literatuře, točí se na to filmy, naleznete to úplně všude, jen si neumíme přesně představit co vlastně peklo je. Opravdu peklo asi bude, a je na každým z nás co si pod tím lidé představí, ale tvoří to jakousi hranici po smrti a podle toho nějak podvědomě jednáme, je jedno jestli jste věřící či ne, ale každý to nějak máme v sobě zakořeněné, dobro - nebe, zlo - peklo.

Utíkám do práce

2. června 2014 v 11:22 | Dája (Yoshikuni Ayumu) |  deníček
Tak lidičky utíkám na odpolední vracím se kolem půl osmé večer, mějte se tu famfárově


Ranní procházka z naším psem Majkým

2. června 2014 v 10:15 | Dája (Yoshikuni Ayumu) |  deníček
Jak už jste mohli někdo číst na mém blogu máme doma dva psy, jmenují se Agátka (12) let jezevčík s kníračem asi :D a křížence přivezeného z maďarského útulku odkuď jsme ho zachránili před utracením, pejsci tam mají jen 10 dení lhůtu, když si je nikdo neveme jdou na injekci, jsem pro, protože aspoń se nikde netoulají a nepřenáší nemoce, většinou se hodně psích mláďat dostane i se staršími psy do rodin v česku, existují různé ligy na záchranu těchto psů. ...."ČERNÁ OVCE"

1. června 2014 v 21:58 | Dája (Yoshikuni Ayumu) |  téma týdne
celý život jsem se cítila jako černá ovce už od školkových let jsem nějak nezapadala. Černá ovce nemusí být hned vrah v rodině, ale stačí být prostě pro okolí jiný a to já jsem byla, hodně lidí jsou zahrabaných do knih, né že ne, ale já byla takový to divný dítě co si povídalo samo ze sebou a mělo spoustu imaginárních přátel od víl, skřetů až po mocné kouzelníky. Tvořila jsem si vlastní svět, někde kde mě měli rádi takovou jaká jsem, kde jsem se nemusela bát. Jako dítě jsem žila v šikaně a i z domova v psychickém týrání, nechalo to na mně obrovské stopy, sice jsem dnes oblíbená jak v práci tak venku, ale necitím se prostě svá. Né že bych nevěřila přátelům a lidem, ale nějak za ty roky jsem si na tu samotu a svůj svět zvykla a nechce se mi to opustit ani v dospělosti.


Být černá ovce nemusí být jen na škodu, prostě máte svůj názor, lišíte se, prostě nejste jak stádo a jste vidět, vyčníváte. Myslím, že to je fajn být prostě jiný a být originální, každý přece nemusí mít ten SWAG určený dle Googlu a Youtube, někdo prostě svůj styl má i když nezapadá do žádné kategorie skejťáku, hipserů, technařů, emařů, atd ...


Brave Frontier RPG - Android hra na tablet - telefon

1. června 2014 v 21:42 | Dája (Yoshikuni Ayumu) |  hraju
Jedná se RPG hru z řad Anime - Fantasy, máte postavu hrdinu, kterého si vyberete hned na začátku a jdete o hry, pomáhají Vám tři kamarádi vypadají jak postavičky z pokémonů - mají různou sílu atd. chodíte různými úrovněmi a zabíjíte příšery a postavy, které ve světe potkáte, za to dostáváte body a následovně nové postavy. Sbíráte diamanty atd.

Hraje je fakt díky hudbě návyková.


český LetsPlay jsem vůbec nenašla, ale na ukázku to snad stačí, jinak hru stáhnete zdarma na Tablet či mobil s Androidem zdarma, nic se neplatí. Možná jen to chce aspoň s 1 gigovým procesorem, aby hra byla svižná. Já mám dobrý tablet takže hra šlape suprově.

více zde