"ZÁVISLOSTI"

1. května 2014 v 11:02 | Dája (Yoshikuni Ayumu) |  téma týdne
Závislost je něco co jsme si vědomně naučili, něco co jsme chtěli, závislost je něco co se nám, či našemu mozku našemu myšlení líbí a chceme to pořád a pořád nehledě na to, že nám to třeba ničí organismus (drogy, alkohol ... ) Jsou různé závislosti, lidé prostě té věci, činnosti propadnout a nejde jim to přestat. Jsou i závislosti, které nám nijak neubližují co se týče tělesné schránky, ale ruku na srdce, kdo nejsme závislý na internetu, to nemusí být přeci jen Facebook, já třeba bych mohla považovat za závislost, třeba blog. Ráda bloguji, ráda poznávám nové lidi a čtu ráda jejich články a životní příběhy. Je to něco co mně baví dělat. A bez blogování si to moc představit neumím, ale vím, že to je závislost úplně jiná, neubližuji tím sobě ani druhým.


více v celém článku pod perexem

Mezi závislosti patří i sport, kdy člověk sportuje až moc a nezná nic jiného, taky si myslí, že tím přeci nikomu neubližuje, ale ubližuje sobě, tělo má být pružné zdravé, ale rozhodně né zničené sportem. Vemte si jen ty šílené postavy kulturisti,tohle je člověk? Připomínaj mi spíš nějaký roboti, nebo nevím, rozhodně né člověka.


Závislosti ty nezdravé Vás ničí jak psychicky, tak fyzicky. Dodnes si vždy vzpomenu na dokument Katka od Heleny Třeštíkové, Katka byla mladá 19 leté dívka, která začla s heroinem a podívejte se na ní dnes, připomíná Vám člověka, tělo naprosto zdecimované vpichy, psychika, to o tom, už ani nemusí být řeč. Kam se dostala, porodila z fetované détě, které bylo těžce závislé na heroinu, mělo tak šílené bolesti ze stavu z abstáku, že miminku museli být hned vpichovány injekce na bolesti a léčilo se hned na drogovou závyslost.

Já mám závislost na sladkým, bez sladkýho určitě nevydržím to vím, jsem závislá na práci, peníze být musej, jsem závislá na svých zálibách.

A jakou máte závislost Vy?


Závislost na drogách, alkoholu je asi tím nejhorším co může být. Začli třeba s jednou dávkou a jak skončili, když neumřeli tak to jsou takový lidský zombie, nefungují jako člověk vůbec. Já jsem dřív kouřila a dnes? Ne! Přestala jsem s tím a nemusela jsem ani mírnit počet cigaret, což bych řekla, že je k ničemu. Každopádně jsme přestala ze dne na den a závislá jsem byla. Denně 20 - 30 cigaret. Nemám ani chuť si to dát nic. Takže mi nikdo nemůže tvrdit, že nejde přestat s cigarety, alhoholem atd.

Jde to někdy hodně těžko, ale jde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 markeet123 markeet123 | E-mail | Web | 1. května 2014 v 12:59 | Reagovat

Hodně tě obdivuji za to, že jsi přestala ze dne na den kouřit :) Můj táta to taky dokázal a teď i můj švagr :) ! Moje babička je na tom ale tak závislá, že už asi nikdy nepřestane !
Já jsem naštěstí závislá na věcech,který by mi teda nijak ublížit neměly - blog,internet, mobil/notebook a především hudba - bez té nedokážu žít !!

2 Kačka (osobnivesmir.blog.cz) Kačka (osobnivesmir.blog.cz) | Web | 1. května 2014 v 20:36 | Reagovat

Dokument Katka jsme viděla ještě na základce. Je to síla.

3 Ko Ky Ko Ky | Web | 2. května 2014 v 15:42 | Reagovat

Katku jsem taky viděla a i když jsem to hodně dlouho neviděla, tak mě i ještě teď mrazí z toho záda :/
za to,že jsi přestala kouřit máš můj obdiv :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama