Nachcípaná, unavená a zmrzlá

12. května 2014 v 11:32 | Dája (Yoshikuni Ayumu |  deníček
Jsem neskutečně nachcípaná a dnes frčím za malou chvilku do práce na celé odpoledne, příjdu domů a vyvenčím příšery chlupatý a jedu znova do LBC do práce ještě uklízet jednu kancelář. Práce mně hodně baví, asi si říkáte jak mně může bavit uklízet a dělat uklizečku, ale hned vysvětlím, dělala jsem roky v sociálních službách, dělala tam celá naše rodina, Starali jsme se o nemocné, handicapované lidi, staré i děti, jezdili jsme na různé pobytovky a poodbně. Já teda byla kancelářská myš a dělala jsem ještě pro další firmu weobé stránky a grafiku, plus úprava fotek do článků atd.

Dělala jsem tam hned po mateřské, píďovi bylo přesně 1.září 3 roky a šupajdil do školky, spousta maminek s tím umístěním má problém, tohle jsem zvládla, ale jen díky tomu, že jsem samoživitelka a měla jsem nástup do práce a šli jsme do spádové školky. (Školka fakt děs, ale o tom někdy jindy) .....

Nastoupila jsem do práce na jednu směnu v sociálních službách a dělala jsem svojí práci zodpovědně. Jenže naše firma, naše šéfová prostě neplatila a vždy se vymluvila na státní dotace, všichni jsme jí to žraly, většinou nás vyplatila , ale jen půl mzdy a až za měsíc, takže vyžijte ze 4 tisíc a živte rodinu .... zaplatit bydlení, elektřinu a jiné věci, nemožné. Tohle trvalo několik let, měla všude samé dluhy a všude jen lhala a podváděla, dnes se to už vůbec nebojím říct, či někde napsat. Vědí to všichni, řekne se její jméno v Liberci a oni všichni vědí. Jestli si to někdo bude číst, kdo mně zná, či jí, je mi to ukradené, potom co mi udělala, nevyplatila ani odstupné a to jsem tam byla několik let, a ty co tam byli rok, bez právně dostali odstupné v 50 000 tak No comment prostě. Odešli jsme všichni prostě i kamarádka, prostě všichni. Ona si firmu založila znova na jiné Ičo pochopíte to?

No každopádně teď jsem pryč, odešla jsem na dohodu v říjnu 2012, a už v listopadu jsem měla brigády od firmy , kde dnes dělám už druhým rokem, začlo to různými přivýdělky okna, mytí budov a podobně. Malé brigády, a v lednu nebo únoru jsem dostala své vlastní úkidy po jedné paní, která si prý něco udělala s rukou. Za ty skoro dva roky my pravidelně zůstali tři místa v Liberci, některé jsem ztratila, né svou vinnou, ale třeba dělala jsem v pojištovně a všichni co měli práci v pojištovně VZP jako uklizečky dešli, protože VZP šla do konkurzu, kde hledali jednu jedinou firmu na celou republiku, my jsme se dostali do dalšího kola a pak přišel někdo od nikud a znáte to, prostě nabídl zřejmě menší peníze a vydře to na uklizečkách nebo někde dal peníze do obálky, takže všichni kdo dělali ve VZP pod naší firmou odešli, měli jsme možnost přejít k novému majiteli uklízecí firmy, ale já nezůstala a zůstala jsem u šéfové naší firmy. Od dnes, právě mám novou zakázku, myslím, že jsem to psala a budu jezdit uklízet do jendé malé firmy v Liberci. Peníze za to jsou slušené, mám dnes normálně výplatu, stejně jako kdybych byla zaměstnaná v sociálních službách,kde na nás z vysoka sra ---- li. Takhle mám vyděláno, peníze vždy n účtu a hlavně mám v práci čistou hlavu. Do kanceláře, kde probíhala jen většná šikana, lži bych se už nikdy nevrátila. Vídám lidi ze soc. služeb, protože jejich nové sidlo, zrovna sídlí v lokalitě mého bydliště a někteří se do firmy vrátili, i když jim zase nikdo neplatí .... nebo jim možná ne, nám se neplatilo.

Tak prostě práce mně baví, hlavně mám malýho kluka, který teprve chodí do první třídy a končí nejpozději v jednu odpoledne, a jsem sama, on si neumí otevřít byt, nemá na to vůbec sílu, aby si otevřel dveře od domu. A musím s nim být taky doma, vyzvednout ho, aspoń k silnici, aby ho nesrazilo auto. Nikdo mně na 5 hodin nezaměstná, leda to bouchám ráno a odpoledne úklidama, takže mám zkrácený úvazek vlastně. No prostě je to složité, když nikoho nemáte, v tomhle ta opora chlapa chybí.

Jsem pěkně nachcípaná a vůbec mi není dobře, vypadám jak bezdomovec se soplem. Pořád mi teče nudle, mám zarudlé oči a v puse jak v polepšovně. Hlavně počasí je opravdu na nic,. nevím jak jinde, ale tady je opravdu zima, střídá se to po deseti minutách, kdy je heky a svítí slunce a pak pro změnu prší, je bouřka. Počasí je na nic a u nás se už netopí nikde. Takže mrznu a jsem nemocná. Být doma si finančně dovolit nemohu, a hlavně nemá to ani, kkdo za mně vzít. Jsem hodně zodpovědná a dělám si stejně všechno sama.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Elík Elík | Web | 12. května 2014 v 15:57 | Reagovat

Musím tě ta práce bavit:)). Já taky uklizím ve škole :DD, pomáhám mamce ona totiž uklizí ,ve škole!!!!!Jinak pěkný ,článek:))).

2 Lůca Lůca | Web | 12. května 2014 v 17:10 | Reagovat

Já bych brala práci uklízení hned z fleku! Dělala jsem to na hotelu kdysi brigádně a strašně mě to bavilo. Teď jsem v práci kterou nesnáším..
Tak se brzo uzdrav :)

3 vivi vivi | Web | 12. května 2014 v 18:53 | Reagovat

Si Silná žena, že toto vsetko zvládaš:) staráš sa o syna, o domácnosť, zarábaš a ešte si vždy vieš urobiť čas na nas, na blogu:) obdivujem ta a hlavne to neprehanaj a Daj si Niekedy oddych:) veľa síl Posiela Vivi:)

4 Ko Ky Ko Ky | Web | 13. května 2014 v 20:06 | Reagovat

tak to chápu,že jsi odešla to bych také v tvém případě udělala:) přeji,a´t jsi brzy zdravá

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama