Květen 2014

moje snídaně

31. května 2014 v 22:59 | Dája (Yoshikuni Ayumu) |  deníček
Další nafocené jídlo na mém instagramu :-), kefír já miluji


Moje večeře :-)

31. května 2014 v 22:57 | Dája (Yoshikuni Ayumu) |  deníček
Miluji sýr a miluji rajčata nebo okurky :-)


Dětský den ve Vratislavicích nad Nisou

31. května 2014 v 21:27 | Dája (Yoshikuni Ayumu) |  deníček
Dneska mi volala ségra a říká Dájo přijeť do Vra´táku vyzvednu tě u kostela je tam dětský den, tak jsme se oblíkli a jeli jsme. Jako atrakcí tam bylo dost, ale přišlo mi to, že buď tam bylo vše pro úplně malé škvrňta, nebo když tak pro větší, ale tam byla taková fronta, že se to nedalo odstát. Každopádně malej se aspoň trochu vyblbnul.


Eckhart Tolle: Partnerský vztah bez očekávání

25. května 2014 v 21:49 | zdroj: Internet |  motivace
Když se soustředíte na přítomný okamžik - místo abyste jej používali jako prostředek k dosažení cíle - překonáte hranice ega a zbavíte se nutkání používat jako prostředek druhé lidi.
Jestliže věnujete celou svou pozornost komukoli, s kým se právě stýkáte, nezatahujete do vašeho vzájemného vztahu jeho minulost ani budoucnost. Zbavíte se představy, kterou jste si o něm vytvořil, a jednáte s ním beze strachu a očekávání. Pozornost neboli bdělý klid je klíčem. Jak krásné je překonat strach a očekávání ve vztahu mezi partnery. Láska nic nechce a ničeho se nebojí.

Grafika pro můj VLOG

24. května 2014 v 23:09 | Dája (Yoshikuni Ayumu |  grafika
Jak už víte, začla jsem dělat VLOG na Youtube, nejsem žádný grafik, i když jsem tyhle věci dělala hodněkrát pro tvorbu stránek a blogů, není to něco co by mně nějak naplňovalo, grafiku mám ráda, ale nechci u toho sedět hodiny a hodiny a mám ráda jednoduchost. Moje grafika, kterou jsem udělala je úplně jednoduchá bez animací, více obrázky ...Velká kniha kreslení

24. května 2014 v 20:32 | Dája (Yoshikuni Ayumu |  bloguju
Ahoj, moc ráda bych Vám představila knihu kterou jsem nedávno zakoupila v knižním klubu v Liberci v knihkupectví Luxor (Bux). Tato kniha je pro všechny, kteří rádi kreslí. Kniha obsahuje spoustu témat, které lze velmi snadno nalést podle daných záložek. Jsou zde témata jako nadpřirozené bytosti, vesmír, obří stroje, nebezpečná zvířata a spousta dalších témat.


Kniha je perfektně dělaná, velmi stručně v bodech krok za krokem Vás provede technikami kreslí, naleznete tu spoustu tipů a podobně. Kniha není jenom pro děti. Potěší všechny, kteří rádi kreslí, nebo se učí kreslit.Kniha je z nakladatelsví Rebo - www.rebo.czÚsměv mého syna

19. května 2014 v 22:36 | Dája (Yoshikuni Ayumu |  deníček
Můj syn, který se mi narodil před 7 lety je moje naprosté zlato, ale abych nevychvalovala jen, je to pěkný rošťák a jsou někdy i chvíle, kdy je to s ním opravdu těžké. Nechci to dnes rozebírat, ale náš malý trpí ADHD/LMD a má i poruchu chování, takže kdo něco málo ví o této diagnóze tak určitě ví, že to jsou děti z hadích ocácků a pytle blech, ale nejen to, jsou impulzivní a někdy i zlý na děti a své okolí,

Svého prcka nadevše miluji a i když jsem zůstala od těhotensví sama, když jsem svému dlouhaletému příteli, oznámila, že čekám dítě vzal kramle. Ubožák debil a mohla bych jmenovat. Nikdy jsem neviděla ani korunu a a ni neuvidím, a ani není psaný v rodným listě, mám aspoń méně práce, stejně bych ho nikdy neuhnala a peníze si já vydělám sama. Byli a jsou to občas hodně krušné chvíle, to mi věřte, žiju jen se svou nevlastní sestrou Májou/Majdou a svám prcek Vlastíkem, nazývaný taky Astík, prdík, píďa a kuba.

Můj syn je mím motorem, pro něj žiju, protože už dávno bych tohle tady všechno zabalila.Pošli to dál

19. května 2014 v 22:13 | Dája (Yoshikuni Ayumu |  sleduju
Pošli to dál je film který by se mohl nazvat motivačním filmem, vypráví o malém chlapci, který chodí do sedmé třídy a začne pracovat na domácím úkolu s názvem Jak změnit svět. Každý žák by nějak měl změnit svět. Chlapec vymyslí, že když on někomu pomůže, tak ten člověk, kterému bylo pomoženo musí následovně pomoci ještě třem dalším lidem a zase dál to poslat. Proto Pošli to dál, zatím co chlapec se věnuje škole a snaží se pomoct bezdomovci a ten to posílá dál a další lidi to posílají dál se stane z Pošli to dál z domácího úkolu malého chlapce hnutí - organizace.


Chlapec má rád svého učitele a přeje si, aby se seznámil s jeho matkou, která má problém s alkoholem. Matka chce vyřešit své problémy ve vztahu s chlapcovým otcem a svou matkou, která zůstala na ulici a je alkholička. I ona to poslala dál .....


Chlapec tragicky zemře, kdy na školní půdě ho probodne jiný chlapec v šarvátce. I přes smrt hocha se splnil domácí úkol a pomohl světu, pomohl lidem. Poslal to dál.


odkaz na ČSFD

Drama / Romantický USA, 2000, 123 min Režie: Mimi Leder Scénář: Leslie Dixon Kamera: Oliver Stapleton Hudba: Thomas Newman Hrají: Kevin Spacey, Helen Hunt, Haley Joel Osment, Jay Mohr, James Caviezel, Jon Bon Jovi, Angie Dickinson, David Ramsey, Colleen Flynn, Marc Donato, Kathleen Wilhoite, Liza Snyder, Tina Lifford, Cynthia Ettinger, Shawn Pyfrom, Lara Kinnear, Jeremy Dunn


"SVĚT ZA ZRCADLEM"

19. května 2014 v 21:59 | Dája (Yoshikuni Ayumu |  téma týdne
Nevím pořádně co na tohle téma napsat, ale vzpoměla jsem si, tím jak se zajímám o esoteriku a podobné věci, tak jsem četla nedávno nějaký článek, že podle zrcadla můžeme vidět své minulé životy. Já se k tomuhle úplně nepřikláním, spíš prostě vidíme co nám mozek udělá s vnímáním, když koukáme samy na sebe. Prý dokonce dlouhodobé koukání do zrcadla funguje jako toxická droga, tak nevím, dostanete se také do tranzu jako u meditace, kde můžete vystoupit z těla ven - astrální cestování.

Prý v zrcadle uvidíte ošklivé věci a i na to na co jste zemřeli a podobně a strach se může zhmotnit do Vašeho světa. Tomuhle nevěřím, osobně si myslím, že vidíme co vidíme jen proto, že oči člověka jsou hodně nedokonalé.


Nenechte si nikým ukrást svůj sen

18. května 2014 v 23:00 motivace
Nevěř, když ti někdo říká, že něco nezvládneš. Když máš sen, musíš ho uskutečnit. Když někdo prohraje, tak ti bude povídat, že prohraješ i ty. Když něco chceš, běž za tím.

Moje fotky upravené ve Photogramiu

18. května 2014 v 21:56 | Dája (Yoshikuni Ayumu |  fotím
Photogramio je online filtrovací foto program, něco jako Instagram online, můžete dělat různé efekty, filtry, rámečky a podobně. Zde je výsledek mích fotek. Adresa programu je zde.Jak sem nakreslila králíčka Monoba

18. května 2014 v 21:04 | Dája (Yoshikuni Ayumu |  čmárám
Minulý týden večer jsem nakreslila takového anime zajíčka a pojmenovala jsem ho Monobo, ani nevím proč nějak mně to hned napadlo a tak se tak jmenuje a hotovo :-)Madonna

18. května 2014 v 15:11 | Dája (Yoshikuni Ayumu |  poslouchám
Já jsem jako dítě a i dodnes hodně poslouchám Madonnu, ale pouštím si její staré věci nové klipy od 2000 nahoru mně nikdy nebrali spíš vůbec, ale staré pěkné písničky jako Frozen, Evita, Papa dont preach, La Isla Bonita, Secret atd atd poslouchám ráda. Už to není dnes žádná mladice a hezká ona moc taky není, viděla jsem x fotek, kde opravdu vypadá stahaně, udřeně a staře. Také má věk na 50 ták, takže žádná mladá holka není, ale považuji jí hudebně za Královnu Popu stejně jako Jacksona za Krále Popu. Madonna vystřídala spoustu účesů a image, a mně se nejvíc libí s kratšíma vlasama, ty jsou takový trendy i dnes. Nic starého. Ty dlouhé se mi na ní moc nelíbili. Z nových klipů vlastně mám ráda písničku Sorry ta vyšla někde v roce 2005 - 2006 a ta byla fajn.

Vytvořila jsem takový klip remix písně Papa dont Preach a namixovala do něj více madoninich klipů. :-)

Snad mi to Youtube zase nestopí. Ehhm.

Když se Vám videjka budou líbit, klidně můžete dát odběr nebo aspoň Like :-)Walk in My Shoes - Zdenka Predná & Vojtěch Dyk

18. května 2014 v 14:35 | Dája (Yoshikuni Ayumu |  poslouchám
Vojtu Dyka mám hodně ráda pro všestranost, umí prostě nazpívat úplně všechno, je to talent, a hlavně je fák moc pěkny. ehhm Rozpačitý . Tohle je príma skladbička, pohodovou neděli všem lidičky.


"KDYŽ MI BYLO PĚT"

18. května 2014 v 14:15 | Dája (Yoshikuni Ayumu |  téma týdne
Na tohle téma bude pro mně těžké něco psát, neměla jsem pěkné dětsví a celé roky až do dnešní dospělosti jsem se dětsví snažila vytěsnit z paměti daleko, jen jak to šlo. Psychická šikana z rodinného prostředí mně formovala v ukřiknuté, tiché dítě, co si hledalo svoje místo na zemi, kam nikdo s dospělích nesměl. Neměla jsem ani kamarády, celé dětsví mně psychickým týráním matka bránila navodit jakýkoliv vztah s okolím v dospělosti mi zakazovala i vztahy partnerské. Nestydím se říct, že nesmutním nad její smrtí.


Moje dětsví bylo moc smutné a jako malé dítě jsem se ničemu neuměla bránit, ustrkům a nedostatek mateřské lásky náhradní rodiny mně velmi poznamenala. Mám ráda leda sebe a spoléhám se sama na sebe, mám ráda, ale svou nevlastní adoptovanou sestru, kterou se starám po smrti matky, mám jí v pěstounské péči a miluji svého syna.

Jako dítě jak už jsem říkala jsem si vytvářela svůj svět, kde jsem byla princeznou, hrdinkou, nebála jsem se ničeho, byla jsem víla, měla jsem koně, mluvila jsem s květinami a zvířaty.Dodnes si pamatuji jak na dveře naší staré venkovní kůlny jsem malovala různé postavy a s nima jsem mluvila, byli to jeidný mí přátelé. Hrála jsem si a na vše jsem se snažila zapomenout, na tohle vzpomínám ráda, jak jsem sbírala šneky a dělala jim závody, jak jsem sbírala kytky a dělala jsem, že prodávám kouzelné bylinky. Tohle bylo pěkné. Fantazie byla něčím co mně posouvalo dál a chránilo. Dodnes bych ráda někam utekla do fantazie, občas i uteču formou psaní povídek a příběhů. Dnes vidím vše jinak, ale na dětsví nerada vzpomínám, vždy jsem usínala s pocitem, abych byla dospělá a vyrostla. Dnes jsem už dospělá a mám svůj život svůj svět a vůbec se k minulosti vracet nechci, minulost nikdy nepřinesla nic dobrého.Soška indického Buddhi - Siddhártha Gautama

16. května 2014 v 19:31 | Dája (Yoshikuni Ayumu |  deníček
Tak tuhle sošku hlavy indického budhy jsem si zakoupila v Liberci v takovém krámku, kde se prodávají různé bytové dekorace, různé polštáře, hrnky mýsky atd. Je to pěkně těžká hlava, moc se mi líbila a tak jsem si jí koupila stála 19 kč.Pátek hurááá :-)

16. května 2014 v 19:26 | Dája (Yoshikuni Ayumu |  deníček
Tak jsem přišla z práce a za hodinu opět frčím do práce až do večera, myslím, že mně jebne, no aspoń, že jsem se stihla najíst a udělat kafčo a sežrala jsem jogurt, vyvenčila psíky, V neděli, když bude lepší počasí pojedu se psy pod Ještěd na vylítačku, tenhle týden byl fakt náročný, ke všemu se musím šetřit beru druhý den antibiotika takže jsem taková dost unavená.Dočkáme se vůbec teplého hezkého počasí?

14. května 2014 v 8:46 | Dája (Yoshikuni Ayumu |  deníček
Já nevím jak je u Vás, ale nemyslím si, že by jinde bylo o tolik lépe než u nás na Liberecku, je tu neskutečně ošklivo a počasí se mění každých deset minut, je tu zima a prší a během malé chvilky zase svítí sluníčko. Jsem s toho opravdu otrávená, mám ráda teplo a sluníčko, chyběj mi procházky a výlety, nedá se nikam jít. Snad se příroda trochu umoudří a pošle nám sem trocha tepla.


před měsícem jsem běhala venku v kraťasech


Stále marodná a pracující

14. května 2014 v 8:35 | Dája (Yoshikuni Ayumu |  deníček
Už mně to pěkně štve, přes týden mám nějakou virozu a je mi hůř a hůř, nejím protože chuť není žádná, aspoň piju, bolí mně od rýmy hrozně hlava, smrkám snad i ušima a oči mám vodnaté, sklěněné, v krku šíleně pálí, dopuji se aspoń teplým čajem s medem, ale nic nepomáhá, až dneska jsem si už musela koupit aspoň Coldrex ten mi vždy na chřipku pomohl a na dutiny. Nemám šanci to jak vyležet, dnes jsem poprvé dopoledne doma a od 13:00 zase odjíždím na odpolední a přijedu domů leda tak podepsat úkoly vyvenčit chlupáčky a spát. Nemluvě o pátku, kdy pojedu od rána do večera, ještě, že si někde mohu brát hafíka na druhou směnu sebou, jen v tom dešti ho zbytečně netahám, ale jinak je semnou až do víkendu v práci. On to tam sice vše prospinká a já makám, ale aspoň tam je kamarád semnou, Aginku svého druhého psíka bych vzala taky v tom problém není, ale je to moc stará dáma, je raději v doma teple, špatně se jí chodí, neslyší a už hodně špatně vidí. Takže chodí semnou mlaďoch, aby Agátka se mohla hezky v klidu vyspinkat. Doufám, že mi snad už příští týden bude lépe, je spíš už na antibiotika, ale vůbec není čas tam dojít, nechci jedno jediný dopoledne strávit v čekárně, kde se to bacilama jen hemží. Tak aspoň dnes kapky do nosu a Coldrex a dvoje ponožky.Sněhurka

13. května 2014 v 11:46 | Dája (Yoshikuni Ayumu |  fotím
Sněhurka je náš králík, králičí slečna, tedy aspoń doufáme, máme doma dva králíčky Sněhurku a Zuzíka a Zuzík byl taky holka a pak po čase se ukázalo, že to je kluk ja buk. U tech králíčků to poznat není sranda, když jsou malý. Zuzíkovi se z klece na focení nechtělo, dnes je to pěkný lenoch, žrout a spáč. Potřebovala bych mu ostříhat drápky, ale děsně kope. Morčátku je normálně stříhám ....

Sněhurka i Zuzík byli zakoupeny ve Zverimexu v Liberci.